archirama.pl

Rewolucja w polskich biurach – intymność, kolory i gry komputerowe

Nareszcie nadchodzi czas ogromnych zmian w polskich biurach. Pracodawcy z coraz większą dbałością podchodzą do pracownika i...jego otoczenia. Zobacz, jak zmieniają się wnętrza polskich biur.

Design warszawskich biur

Warszawskie biura AIP Business Link Warszawa/Zbigniew Kostrzewa

Fot: AIP Business Link Warszawa/Zbigniew Kostrzewa

Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości, czy Polska na dobre wkroczyła na drogę jakościowej gospodarki usługowej, teraz powinien siedzieć cicho. Nie tylko już dawno sie na niej znalazła, ale zagościła na niej już na dobre. Najlepszym dowodem na to, jak zmienia się rynek, podejście do pracy i osób zatrudnionych w korporacjach jest odgórnie idący trend wychodzenia naprzeciw pracowniczym potrzebom. Jeszcze kilkanaście lat temu dobre warunki pracy oznaczały własne, duże biurko i wygodny fotel – teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Oczywiście to nie motywacja pracodawców uległa zmianie, tylko metody jakimi dążą do zwiększenia przychodów i efektywności pracy. Zamiast oszczędzać na pracownikach – zaczęto w nich inwestować.

>>Zobacz najciekawsze wnętrza polskich biur!

Nowe biura urządza się z myślą o tym, że przebywające tam osoby spędzają w nich ogromną część swojego czasu. Właśnie to skłania pracodawców do coraz częstszego zwracania się po pomoc profesjonalistów w zakresie wystroju wnętrz. Dobrym przykładem jest siedziba firmy Diageo, zaprojektowana przez studio In Desig architekta Zbigniewa Kostrzewy, gdzie zastosowano wszelkie techniki polepszające akustykę biurowego wnętrza. W biurowych salach open space, pracownicy często narzekają na hałas i brak prywatności, intymności przy biurku. W Diageo użyto wszystkiego, co zapewnia wyciszenie wnętrza – specjalnej konstrukcji sufitu, okładzin ściennych, wykładziny pochłaniającej dźwięki, co dało efekt zarówno wizualny jak i praktyczny.

Nowością w polskich biurach jest również dbałość o odpowiednie oświetlenie biurowych sal i nieskrępowany dostęp do światła dziennego, czyli to, co wydawałoby się podstawą w aranżacji każdej powierzchni. Ponadto, coraz więcej firm umożliwia swoim pracownikom nie tylko przyjemne warunki pracy ale również wypoczynku. W tym celu, w wielu biurowcach powstają „pokoje socjalne”, w których można zjeść, odetchnąć, zamienić parę mniej służbowych słów, a nawet pograć na konsoli. To wszystko wśród kolorowych ścian, wygodnych puf i aksamitnych dywanów. Nie do uwierzenia? Zajrzyjcie do naszej galerii.

>>Wnętrza: Co można zrobić z call center? Zobacz wnętrze zaprojektowane przez biuro Małeccy

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: AIP Business Link Warszawa/Zbigniew Kostrzewa, Diageo/Zbigniew Kostrzewa, Connect Medica/Zbigniew Kostrzewa
Data publikacji: 26.04.2012 11:43

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.