archirama.pl

Różowy op-art od Karima Rashida

Architektura wnętrz pełna koloru i nieco szalona? To specjalność Karima Rashida. Ale kolekcja Multiverse grozi oczopląsem nieprzygotowanemu użytkownikowi

Karim Rashid. Współczesny design w wersji light

Kolekcja Multiverse, wzór Mirage. Projekt Karim Rashid

Fot: materiały prasowe Dekorian

Multiverse to kolekcja tapet, czy raczej wielkoformatowych grafik (jak wolą je nazywać sprzedawcy) zaprojektowanych przez Karima Rashida dla włoskiej marki Glamora. Firma produkuje winylowe tapety, a jej wizytówką jest ekspresyjne, wzornictwo. Eksplozje kolorowych plam, gigantyczne splątane wici, zabawki-potwory, wielkie kolaże – to powtarzające się motywy. Założyciele firmy współpracują z grafikami i projektantami, zamiast brać gotowe wzory z banków zdjęć. Jedną z zaproszonych gwiazd designu jest Karim Rashid. Z urodzenia pół Brytyjczyk, pół Egipcjanin, wychowany w Kanadzie, karierę zaczął w USA, a obecnie współpracuje z firmami ze Starego i Nowego Świata.

Wzornictwo pełne koloru

Styl Karima Rashida jest łatwo rozpoznawalny między innymi dzięki kolorystyce. Róż, turkus, biel i błękity, siarczyste żółcienie, a wszystko w uderzających kombinacjach. Nie inaczej jest z Multiverse. Projektant bawi się kolorami i wzorami, sięgając do stylistyki op-artu. Niektóre z jego pomysłów wydają się cokolwiek ekscentryczne  jak na element wyposażenia wnętrza. W galerii wyglądają świetnie, ale na ścianie w domu czy poczekalni mogą przyprawić o ból głowy. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajmuje wzór Mirage, z siecią czarno-białych wielokątów, falujących przed oczami jak płótna Victora Vasarelego. Jest też wersja fioletowo-różowa i wielobarwna. Auro to wzór drżących, rozwibrowanych linii, Quake przypomina rozrastające się dwubarwne kryształy, Treble sieć kolorowych wodorostów. A wszystkie razem kojarzą się z wygaszaczami ekranu zajmującymi całe ściany.

Łącznie w kolekcji jest 15 różnych wzorów. Za pomocą aplikacji Glamora Design Studio każdy z nich można w wirtualnej przestrzeni nałożyć na ścianę wybranego pomieszczenia. Winylowa tapeta produkowana jest w rozmiarach dostosowanych do ściany, tak by nie wymagała przycinania.

Autor: Krzysztof Zięba
Zdjęcia: materiały prasowe Dekorian
Data publikacji: 29.06.2016 15:25

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.