archirama.pl

Skandynawska architektura wnętrz. Mieszkanie jak w Kopenhadze

Skandynawska architektura wnętrz to jasne kolory, proste bryły mebli i designerskie detale

Skandynawska architektura wnętrz

Skandynawska architektura wnętrz: jasne kolory, czyste formy, dużo światła

Fot: Bondex

Mieszkanie w skandynawskim stylu - aranżacja


Marka Bondex przedstawiła właśnie swój pomysł na urządzenie mieszkania na wzór apartamentu z Kopenhagi. Bondex to producent farb, nic dziwnego więc, że w projektowaniu wnętrz specjaliści z tej firmy kładą nacisk na kolorystykę. Rzeczywiście, to ważny wyróżnik wnętrz z północy. Charakterystyczna dla skandynawskiej architektury wnętrz jest jasna paleta barw. Stereotypowe wyobrażenie Skandynawii jako krainy, w której ciągle jest zimno, albo przynajmniej pada, nie odbiega szczególnie od prawdy. Jeśli wschód słońca wypada o 8 rano, zachód o 15:30, a niebo przez cały dzień jest zachmurzone, chce się łapać każdy promień światła... W duńskich mieszkaniach na ścianach najczęściej pojawia się więc śnieżna biel. Często podłoga jest pobielana, a  meble jasne. Biel często łączona bywa z paletą jasnych szarości. Takie neutralne zestawienie sprawia, że wnętrze jest spokojne i neutralne. Żeby nie stało się nudne, warto użyć barwnych, zabawnych albo zaskakujących detali. Niekoniecznie muszą to być designerskie bryły mebli czy detali, może wystarczyć wzór namalowany na ścianie.

Minimalizm w cenie – zwłaszcza w małym mieszkaniu


W skandynawskiej architekturze wnętrz pustka jest cenioną wartością. Wszelki nadmiar jest źle widziany. To ważna cecha szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie każdy przedmiot musi mieć swoje miejsce, by nie powstał chaos. Wrażenie porządku wynika nie tylko z jednolitej kolorystyki, ale też konsekwentnego stosowania naturalnych materiałów.
Postawowym materiałem, z którego wykonywane są bryły mebli czy detale jest drewno (olejowane lub pobielane). Popularne surowce to także kamień, wiklina czy też naturalne tkaniny, wełna oraz len. Także materiały budowlane, farby i lakiery powinny być nieszkodliwe dla środowiska i zdrowia użytkowników.  

Zdjęcia: Bondex
Data publikacji: 30.05.2014 12:12

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.