Wnętrza
WNĘTRZA

Skórzane okładziny pod prysznicem. Architektura wnętrz łazienki

  • Komentarze

Skórzane płytki ścienne odporne na wilgoć

Skórzane płytki ścienne pod prysznicem

Fot: Alphenberg - materiały prasowe
  • Skórzane płytki ścienne odporne na wilgoć na basenie
  • Skórzane płytki ścienne - jeden z dziesięciu kolorów z gamy podstawowej Alphenberg
  • Skórzane płytki ścienne odporne na wilgoć

Skórzane fotele? Nuda. A może okładzina z włoskiej skóry pod prysznicem? Marka Alphenberg wprowadziła do sprzedaży wodoodporne płytki ścienne z naturalnej skóry

Dekoracyjne płytki ścienne ze skóry mogą być używane do dekoracji ścian i podłóg. Według producenta, skórzane okładziny ścienne Alphenberg, mogą być stosowane nawet bezpośrednio pod prysznicem, na basenie, w prywatnym spa, kuchni czy innym pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności powietrza. Jednym z zastosowań skórzanych, wodoodpornych paneli będzie zapewne architektura wnętrz luksusowych jachtów. Teoretycznie płytki nadają się nawet do wykonania elewacji. Bryła domu w skórzanym garniturze? Trochę niepokojące, ale niebanalne.

Choć firma Alphenberg od lat promuje wykorzystanie skóry w architekturze wnętrz, dopiero w 2014 roku do sprzedaży weszły panele zabezpieczone w pełni przed kontaktem z wodą. Panele objęte są trzyletnią gwarancją producenta. Oczywiście skóra walorami użytkowymi nie przewyższa zwykłych tanich płytek, ale przecież nie o względy praktyczne chodzi, kiedy wykłada się ściany pokoju kąpielowego skórą.

Nowe panele dostępne są w różnych rozmiarach, od niewielkich płytek o wymiarach 15 x 15 cm, przez płyty o 50 x 50 cm i 40 x 60 cm, aż po największe elementy wycinane na zamówienie aż do wielkości 50 x 120 cm. Płytka zachowuje wygląd skóry i charakterystyczną powierzchnię. W ofercie producenta dostępne są różne kolory skóry (w standardowej palecie – brązy, szarości i czernie, na specjalne zamówienie – dowolny kolor); matowe i błyszczące wykończenia, a także tysiąc wzorów tłoczeń, na wypadek, gdyby klient chciał mieć łazienkę wyłożoną „skórą węża”. Skóra pochodzi od dostawców z Włoch, a obrabiana jest w zakładzie w Holandii. Jak wyglądają skórzane wodoodporne płytki można zobaczyć w warszawskim salonie ekspozycyjnym firmy.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.