archirama.pl

Sypialnie w skandynawskim stylu

Skandynawski design podbija Europę. Zobacz sypialnie w najlepszym, szwedzkim stylu.

Skandynawski szwedzki wystrój wnętrz

Szwedzka sypialnia

Fot: Alvhem Mäkleri & Interiör / Fredrik Karlsson

Skandynawskie poczucie stylu już od dawna doceniły fashionistki na całym świecie. Teraz pora na wnętrza. Szwedzkie, duńskie, a nawet norweskie wnętrza mają coraz większy wpływ na to jak sami wyobrażamy sobie idealne wnętrze mieszkania i domu. Bez zadęcia, bez rażenia po oczach marmurami, bogactwem i ścianami ociekającymi złotem. Zamiast tego Skandynawowie proponują proste formy, minimalizm, przywracanie do życia używanych mebli. Do tego obowiązkowa biel – jako podkład dla wszelkich kolorowych form pojawiających się w otoczeniu oraz naturalne drewno, raczej jako dodatek, aniżeli pełnoprawne tworzywo meblowe.

>>Nowoczesna, czarna, minimalistyczna kawalerka w centrum Warszawy

A wszystko to wywodzi się z...polityki. Dokładnie z doktryny socjaldemokratycznej, dominującej po II wojnie światowej w całej Skandynawii. W myśl socjaldemokratów każdego powinno być stać na to, żeby ładnie mieszkać, a jeśli niemożliwym jest sprawienie aby każdy obywatel był bardzo bogaty, należy przedefiniować myślenie o pięknym wnętrzu. Zacząć używać tańszych materiałów, uprościć formę, korzystać z tego, czego ktoś już nie potrzebuje i dostosować to do własnych potrzeb. Inspiracji jak urządzić skandynawską sypialnię szukajcie w naszej galerii.

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: Alvhem Mäkleri & Interiör / Fredrik Karlsson
Data publikacji: 23.04.2012 15:08

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.