archirama.pl

Najdroższe mieszkanie na świecie. 75 milionów złotych i jedna sypialnia

Najdroższe mieszkanie na świecie kosztuje 22 miliony dolarów i ma tylko jedną sypialnię! Minami Azabu Masterpiece znajduje się w samym sercu Tokio. 

Najdroższe mieszkanie na świecie
Fot: Japan Sotheby's International Realty

Najdroższy apartament świata został właśnie wystawiony na sprzedaż. Agencja nieruchomości Sotheby's International Realty przeznaczyła na sprzedaż apartament zlokalizowany w centrum Tokio, w bardzo prestiżowej dzielnicy Minami Azabu. Tokio jest najdroższym miastem w całej Azji i jednym z najdroższych na świecie, dlatego też lokalizacja drogocennego apartamentu nie powinna dziwić. W mieście, w którym kubek kawy na wynos kosztuje równowartość 25 złotych, nikogo nie zdumiewa fakt, że mieszkanie z jedną sypialnią kosztuje blisko 22 miliony dolarów. Jest to prawie 75 milionów polskich złotych. Mieszkanie ma 411 metrów kwadratowych, jedną sypialnię oraz trzy łazienki. Ponadto znajduje się w nim pomieszczenie do przechowywania win mieszczące 150 butelek, garderoba, w której miejsce znaleźć może ponad 200 par butów, czy jacuzzi wraz z 60 – calowym telewizorem. Mieszkanie zostało wybudowane w 2004 roku, a jego ówczesnemu właścicielowi, ponad półtora roku, zajęło wykończenie apartamentu tak, by zachwycał, jak robi to dzisiaj.  

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: Japan Sotheby's International Realty
Data publikacji: 19.07.2012 13:11

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.