archirama.pl

ARCHITEKTURA WNĘTRZ. Takiego Starbucksa Espresso Journey w Tokio jeszcze nie widzieliście

Projekt Starbucks Espresso Journey w Tokio to nietypowy przykład architektury wnętrza. Kojarzy się bardziej z biblioteką niż kawą, choć sygnowany jest logiem najbardziej znanej na świecie sieci kawiarni. Jasne wnętrza i ustawione od podłogi do sufitu regały kryją tysiące książek poświęconych latte, cappuccino, esspresso. Ale kawę też można tam kupić.

Starbucks w Tokio

W tej kawiarni chodzi głównie o to, by czytać, a mniej o to, by siedzieć

Fot: Daici Ano

Projekt został zrealizowany na początku jesieni 2012 roku przez Tokijski oddział pracowni Nendo. To kompleksowa aranżacja wnętrza dwupiętrowego pawilonu, która nadała kawiarni zupełnie nową funkcję.

Kawa i książka w jednym

- Stworzyliśmy przestrzeń, która pozwala swobodnie przechadzać się po kawiarni jak po bibliotece pełnej regałów. Można ściągnąć z półki książkę, przeczytać o interesującej nas odmianie kawy jak latte, cappuccino, czy mochas i kupić napój w kasie – tłumaczą projektanci z grupy Nendo.

Autor: mjc
Zdjęcia: Daici Ano
Data publikacji: 11.10.2012 09:24

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.