archirama.pl

Tomasz Augustyniak i styl art deco

Tomasz Augustyniak proponuje wykorzystanie skóry w architekturze wnętrz i pokrywa nią drzwi

Drzwi PIU Design pokryte skórą z holenderskiej manufaktury Alphenberg

Drzwi PIU Design pokryte skórą, zlicowane z powierzchnią ściany - całość tworzy wrażenie jednej płaszczyzny

Fot: Piu Design, materiały prasowe

Drzwi z kolekcji Modern i Graf zaprojektowane przez projektanta Tomasza Augustyniaka dla marki PIU Design wykończone są skórą i metalem. Sam projektant mówi o inspiracjach sztuką lat 20. XX wieku.

Wzorem mogą być w tym przypadku wnętrza w stylu art deco, łączące oszczędne formy z kosztownymi i dekoracyjnymi materiałami. Luksusowa, starannie wyprawiona i dobrana skóra była jednym materiałów chętnie wykorzystywanych w szalonych latach 20. i 30.

Za jednego z mistrzów takiej stylistyki uchodzi Jean-Michel Frank, ceniony jako twórca wyrafinowanych, luksusowych wnętrz. Dla osiągnięcia bogatego efektu sięgał po takie materiały jak lśniąca mika, jaszczur czyli chropawa skóra, często rekinia, masa perłowa i kamienie ozdobne. Łączył te materiały z polerowanym metalem, kojarzącym się z nowoczesnością. Takie skojarzenia próbuje budować także PIU Design. Opisy drzwi publikowane przez producenta podkreślają szlachetność materiału, przekładającą się na trwałość i dobry wygląd po upływie lat. Równie ważna ma być tez niepowtarzalność, każdy kawałek naturalnej skóry nieznacznie różni się teksturą i kolorem od innych. PIU Design proponuje stosowanie okładzin ściennych ze skóry i dobranych do nich drzwi w loftach, minimalistycznych wnętrz współczesnych, ale też tych bardziej klasycznych.

Nowe drzwi nie trafią raczej do małych mieszkań. Nie jest to też propozycja dla osób lubiących często zmieniać wystrój swojego mieszkania – w takim wypadku lepsze będą mniej ekstrawagancki i tańsze sztuczne materiały.  

Autor: KZ
Zdjęcia: Piu Design, materiały prasowe
Data publikacji: 11.01.2016 16:10

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.