Wnętrza
WNĘTRZA
Jak urządzić mieszkanie. Projekt wnętrza

Urządzić mieszkanie dla miłośnika kwiatów. Jak urządzić małe mieszkanie w bloku w kwiecistej aranżacji

 • Komentarze

Oryginalne makowe mieszkanie

Salon, jadalnia i kuchnia w "Makowym Mieszkaniu".

Fot: modelina-architekci.com
 • Oryginalne makowe mieszkanie
 • Oryginalne makowe mieszkanie
 • Oryginalne makowe mieszkanie
 • Oryginalne makowe mieszkanie
 • Oryginalne makowe mieszkanie

"Makowe mieszkanie" to dowód, że autorskie, odważne projekty nie muszą przytłaczać małej powierzchni. Pracownia „Mode:lina” urządziła mieszkanie o powierzchni 45 metrów w bardzo wiosennej, kwiecistej aranżacji.

„Makowe mieszkanie” to poznański projekt studia architektonicznego „Mode:lina”. Zamówienie zrealizowane zostało na zlecenie indywidualne. Instrukcje był proste – sprawić, aby na 45 metrach kwadratowych znalazło się bardzo dużo przestrzeni do przechowywania rzeczy na przykład torebek, butów, ubrań, ale także win i kolekcji dwustu kubków. Architekci mieli również za zadanie połączyć funkcjonalność z zamiłowaniem inwestora do polnych maków.

Zdecydowano się na wyburzenie wszystkich zbędnych ścian pozostawiając jedynie trzy niezbędne – okalające łazienkę. Mieszkanie w deweloperskim stanie miało bardzo dużą ilość podziałów, a brakowało podstawowego rozdzielenia na strefy – dzienną i nocną. Wyburzenie ścian spowodowało otwarcie przestrzeni, stworzenie wyraźnych stref dziennej, nocnej, wypoczynkowej i do pracy. Ponadto zrezygnowano z tradycyjnego korytarza zajmującego i tak już niewielką przestrzeń. W zamian miejsce między salonem, a sypialnią zajęła przestrzeń do pracy.

>>Zobacz kawalerkę dla hedonisty

Łazienka została obudowana drewnianym boxem, gdzie znalazło się miejsce na książki, szafy na ubrania, półki na wino oraz inne przedmioty. Tę przestrzeń stworzono za pomocą przestronnych ikeowskich szaf. Zostały one zpersonalizowane wycięciami w kształcie kwiatowych płatków. Miejsce wokół lodówki zostało zagospodarowane przez półki z przestrzenią na kolekcję 200 porcelanowych kubków. Dodatkowo ściana w części wypoczynkowej ozdobiona została czerwoną makową grafiką. Ściana kuchenna zaś, pokryta została materiałem, na którym możliwe jest pisanie na przykład przepisów, albo rzeczy i obowiązków do zapamiętania.

>> Jak urządzić 13 metrowe mieszkanie?  

przeczytaj rowniez
Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: modelina-architekci.com
Data publikacji: 11.04.2012 12:23
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.