archirama.pl

Urządzić mieszkanie dla miłośnika kwiatów. Jak urządzić małe mieszkanie w bloku w kwiecistej aranżacji

"Makowe mieszkanie" to dowód, że autorskie, odważne projekty nie muszą przytłaczać małej powierzchni. Pracownia „Mode:lina” urządziła mieszkanie o powierzchni 45 metrów w bardzo wiosennej, kwiecistej aranżacji.

Oryginalne makowe mieszkanie

Salon, jadalnia i kuchnia w "Makowym Mieszkaniu".

Fot: modelina-architekci.com

„Makowe mieszkanie” to poznański projekt studia architektonicznego „Mode:lina”. Zamówienie zrealizowane zostało na zlecenie indywidualne. Instrukcje był proste – sprawić, aby na 45 metrach kwadratowych znalazło się bardzo dużo przestrzeni do przechowywania rzeczy na przykład torebek, butów, ubrań, ale także win i kolekcji dwustu kubków. Architekci mieli również za zadanie połączyć funkcjonalność z zamiłowaniem inwestora do polnych maków.

Zdecydowano się na wyburzenie wszystkich zbędnych ścian pozostawiając jedynie trzy niezbędne – okalające łazienkę. Mieszkanie w deweloperskim stanie miało bardzo dużą ilość podziałów, a brakowało podstawowego rozdzielenia na strefy – dzienną i nocną. Wyburzenie ścian spowodowało otwarcie przestrzeni, stworzenie wyraźnych stref dziennej, nocnej, wypoczynkowej i do pracy. Ponadto zrezygnowano z tradycyjnego korytarza zajmującego i tak już niewielką przestrzeń. W zamian miejsce między salonem, a sypialnią zajęła przestrzeń do pracy.

>>Zobacz kawalerkę dla hedonisty

Łazienka została obudowana drewnianym boxem, gdzie znalazło się miejsce na książki, szafy na ubrania, półki na wino oraz inne przedmioty. Tę przestrzeń stworzono za pomocą przestronnych ikeowskich szaf. Zostały one zpersonalizowane wycięciami w kształcie kwiatowych płatków. Miejsce wokół lodówki zostało zagospodarowane przez półki z przestrzenią na kolekcję 200 porcelanowych kubków. Dodatkowo ściana w części wypoczynkowej ozdobiona została czerwoną makową grafiką. Ściana kuchenna zaś, pokryta została materiałem, na którym możliwe jest pisanie na przykład przepisów, albo rzeczy i obowiązków do zapamiętania.

>> Jak urządzić 13 metrowe mieszkanie?  

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: modelina-architekci.com
Data publikacji: 11.04.2012 12:23

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.