Wnętrza
WNĘTRZA

Warsaw Spire. Architektura wnętrz

  • Komentarze

Architektura wnętrz Warsaw Spire i warszawska plaża

Jak na plaży; aranżacja wnętrza Warsaw Spire, kantyna

Fot: Grupa Advertis
  • Architektura wnętrz Warsaw Spire i warszawska plaża
  • Biura BNP Paribas Securities Services, kantyna z warszawskim motywem syrenki
  • Architektura wnętrz Warsaw Spire, jadalnia w szarościach i bieli
  • Sala konferencyjna, Warsaw Spire, biura BNP Paribas Securities Services
  • Warsaw Spire, budynek B. Ścianę korytarza pokrywa czarne szkło
  • Gabinet w biurach BNP Paribas Securities Services, Warsaw Spire
  • Plac Europejski przed drapaczem chmur Warsaw Spire

Syrenki, dmuchawce i mozaiki – biura BNP Paribas Securities Services w wieżowcu Warsaw Spire. Architekturę wnętrz zaprojektowała pracownia Massive Design, zaś za system informacji wizualnej odpowiedzialna była Grupa Advertis

Biura BNP Paribas Securities Services zajmują trzy piętra w budynku B warszawskiego kompleksu Warsaw Spire. Ich łączna powierzchnia to około 4 000 mkw.  Przestrzeń przeznaczona do pracy jak zwykle w przypadku biur ma dość neutralny wyraz, choć projektanci mogli wykorzystać nasycone kolory. Uwagę zwraca korytarz, którego ściana na całej długości pokryta została czarnym szkłem. Inną ścianę pokrywa trójwymiarowa instalacja zaprojektowana w biurze Massive Design i zrealizowana przez warszawska Grupę Advertis.  
Okazją do zabawy formą i kolorami było natomiast projektowanie części wspólnych. Barwne są zwłaszcza pomieszczenia, w których pracownicy jadają posiłki. Każda z kantyn ma inny wystrój, odmienną kolorystykę i dodatki, choć architektura wnętrz każdej z nich nawiązuje do pop-artu.

Wakacje nad Wisłą

W jednym z pomieszczeń projektanci wykorzystali pozytywne skojarzenia z modnym wiślanym brzegiem. Ścianę pokrywa fototapeta z widokiem Warszawy oglądanej z praskiej plaży. Grafika na szklanej ścianie oddzielającej kantynę od pozostałej części biura ma wzór traw poruszanych przez wiatr. Pod sufitem podwieszone zostały panele „obłoki” i lampy „dmuchawce”. Podłoga ma kolor rzecznego piasku, podobny do barwy plaży z fototapety. Dominujące kolory to fiolet i biel skontrastowana z ciemnym tłem.

Syrenka w stylu pop

Warszawskie akcenty widać też w kolejnej jadalni. Głównym elementem dekoracyjnym jest zabudowa szczytowej ściany pomieszczenia, z lodówką, blatem kuchennym i niezbędnym w biurze ekspresem do kawy. Jak w znanych obrazach Warhola, przedstawienie syrenki jest zwielokrotnione. Jaskrawe, żółto-niebiesko-czerwone obrazy układają się w psychodeliczną mozaikę. W energetycznych żółcieniach i czerwieniach utrzymana jest też kolorystyka mebli, krzeseł, hookerów i blatów jadalnych jak z amerykańskiego baru. Na podłodze jest szachownica z czarnych i białych kwadratów, na suficie widać te same kolory, ale pola są okrągłe.

Styl skandynawski?

Jeśli popowy oczopląs wydaje się  zbyt męczący, lepiej wybrać  inne wnętrze. Trzecia kantyna ma taki sam układ jak poprzednio opisywane, ale znacznie spokojniejszą kolorystykę. We wnętrzu dominuje biel i różne odcienie szarości, jest trochę polerowanego metalu, a na ścianach znalazły się graficzne wzory z czarnych linii. Prawie jak w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.



do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.