archirama.pl

WIEŻA WODNA W PSZCZYNIE, CZYLI URZĄDZIĆ RESTAURACJĘ W NOWOCZESNYM STYLU STEAMPUNK

Jak urządzić nowoczesną restaurację i pub? Wieża ciśnień w Pszczynie przekracza granice nowoczesnego stylu. To wnętrza restauracji urządzone w stylu science fiction. Tu industrialny design połączony ze stylem nawiązującym do fantastyki. Zobacz aranżację restauracji w stylu steampunk.

Restauracja urządzona w stylu science-fiction 7

Wodna Wieża w Pszczynie, czyli przeobrażona dawna wieża ciśnień w restaurację. Wnętrze restauracji zostało urządzone w stylu świata fantastyki naukowej, który wypełnia tu całą przestrzeń.

Fot: Materiały prasowe Steampunk

Wodna Wieża, choć wyglądem nawiązująca do czasów rewolucji przemysłowej, powstała prawie dwa wieki później - w 1926 roku. Wybudował ją Jan Gustaw Grycz, znany twórca konstrukcji żelbetowych. Przez lata służyła utrzymywaniu stabilnego ciśnienia w miejskich wodociągach. Z czasem wieża przestała być potrzebna. W 2006 roku zniszczony, osiemdziesięcioletni wówczas obiekt, odkupił od miasta prywatny przedsiębiorca i rozpoczęła się gruntowna przebudowa. Dwa lata później, 28 października 2010 roku, powitano pierwszych gości nowo otwartej steampunkowej restauracji oraz pubu.

Restauracja w stylu Steampunk

Napędzany parą wehikuł czasu, cyborg ze sztuczną inteligencją, czyli wszystko to, czego Juliusz Verne, Herbert George Wells czy Mark Twain nie zdążyli stworzyć, nadrabiają dziś miłośnicy steampunku. To nurt fantastyki nawiązujący do korzeni science fiction, do czasów epoki wiktoriańskiej, rewolucji przemysłowej czy gotyckiego horroru. To także mroczna industrialna przeszłość, obraz dziedzictwa wieku pary (steam), czyli okresu rozwoju technologicznego, widziany z perspektywy współczesności. Miłośnicy steampunku, choć nie mogą znaleźć się na pokładzie podwodnego statku kapitana Nemo, prezentują swoje wizje we własnych wynalazkach, steampunkowych adaptacjach przedmiotów codziennego użytku, kostiumach, utworach literackich, rysunkach.

Steampunk Restaurant Restauracja na najwyższym poziomie Wodnej Wieży wystrojem i aurą przenosi nas do świata fantastyki naukowej. Menu inspirowane recepturą z okresu epoki wiktoriańskiej, to kulinarna, pełna doznań podróż do współczesności i kuchni molekularnej. Gdyby przenieść przyjęcia czy spotkania towarzyskie z epoki wiktoriańskiej do dzisiejszych czasów, a damy i dżentelmenów zaprosić do współczesnego lokalu, z pewnością odpowiednim miejscem byłaby steampunkowa sala bankietowa, mieszcząca się na szóstym piętrze Wodnej Wieży. Steampunk BusinessRoom to eleganckie, widokowe miejsce, gdzie w XIX wiecznym klimacie można kameralnie celebrować ważne okazje lub odbyć firmowe spotkanie.

Steampunk Pub

Głos niewidzialnego dżentelmena otwierającego drzwi windy, przeszklone stoły, we wnętrzu których widać kręcące się koła zębate, krzesła przypominające fotele dentystyczne z XIX wieku, do tego dźwięk wydobywającej się pary, akompaniujący nastrojowej muzyce oraz fantazyjne drinki, czyli świat Juliusza Verne przedstawiony w klimatycznym, steampunkowym pubie. Lokal jest jak wehikuł czasu, w którym można się przenieść do epoki wiktoriańskiej czy świata fantasy. To miejsce, w którym szczególnie nocą ożywa mroczny duch steampunku a widok za oknem zapiera dech w piersiach.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Materiały prasowe Steampunk
Data publikacji: 29.08.2012 15:55

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.