Wnętrza
WNĘTRZA
Design. Wnętrza, kuchnia i kolory

Wiosenna bujność, czyli kolory i stylowy design w kuchni

 • Komentarze

Wiosna w kuchni

Wiosenne, świeże akcesoria kuchenne.

Fot: myin.pl

Aby na dobre pożegnać zimę dobrze jest trochę rozweselić pomieszczenia, w których przebywamy. Nic tak nie działa na poprawę nastroju, jak żywe, orzeźwiające barwy. Zmień na wiosnę sprzęty w swojej kuchni na bardziej stylowe, designerskie i kolorowe.  

Oczywiście dawkowane w umiejętny sposób, gdyż ich nadmiar jest tak samo szkodliwy jak zimowy niedobór. Wiosną zmieniamy nie tylko sposób ubierania się, ale również rodzaj spożywanych pokarmów. Rezygnujemy z ciężkich, tłustych potraw, które zimą dostarczały energii na przeżycie kolejnego dnia w arktycznych temperaturach. Zamiast tego wybieramy jedzenie, po którym czujemy się zdrowo, świeżo i lekko.

Tak też niech poczuje się nasza kuchnia. Niech na dobre wywietrzeje z zapachu barszczu i grzanego wina. Niepotrzebne są jednak żadne rewolucyjne kroki, a małe zmiany, które potrafią całkowicie odmienić charakter wnętrza. Zamiast wymiany stołu, lepszym krokiem jest na przykład nowa dekoracyjna miska do sałatek, pojedyncze designerskie krzesło, niekoniecznie od kompletu, czy ozdobny młynek do pieprzu, który z dumą prezentować będziemy gościom.

>>Uniwersalna sofa zyskuje nowe trójwymiarowe obicia

Pokazujemy oryginalne gadżety do kuchni, które na pewno zrobią zamieszanie na niejednym przyjęciu. Dominującym kolorem jest niekolidująca biel, rozświetlona żółto-limonkowymi wiosennymi akcentami.

Akcesoria, które prezentujemy nie tylko cieszą oko minimalistyczną formą, ale również są wyjątkowo funkcjonalne. Automatyczny obierak do jabłek przypomina futurystyczną rzeźbę, ale tak naprawdę ratuje nas od mało pociągającego obierania owoców. Białe sałatkowe miski również skutecznie udowadniają, że zasługują na miano sztuki użytkowej. Ta przypominająca chiński symbol harmonii ying-yang pozwala na oddzielenie dwóch różnych potraw w jednej misce, wróble rezydujące przy drugiej, to nic innego jak łyżki do sałaty.

Produkty są do nabycia w sklepie www.myin.pl

przeczytaj rowniez
 • Zero Waste od kuchni – poznaj pomysły marki Peka
  Zero Waste od kuchni – poznaj pomysły marki Peka

  Zarówno w Polsce jak i na świecie idea Zero Waste – ograniczania ilości odpadów, a przez to zmniejszania zanieczyszczenia środowiska – zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Rośnie liczba osób żyjących w myśl zasad 5R: odmawiaj (refuse), ograniczaj (reduce), wykorzystaj ponownie (reuse), recyklinguj (recycle), kompostuj (rot). Razem z marką Peka pokazujemy, jak wyposażyć kuchnię w duchu Zero Waste. więcej

 • Trzy sposoby na ponadczasową kuchnię
  Trzy sposoby na ponadczasową kuchnię

  Kuchnia to część domu, która wymaga od nas bardzo dobrego rozplanowania. Z jednej strony oczekujemy w niej sprawdzonych materiałów, o jak najwyższej jakości i odporności na intensywną eksploatację; z drugiej, mamy do czynienia z prawdziwym sercem domu, coraz częściej pełniącym także rolę reprezentacyjną. Na co zwrócić uwagę podczas projektowania, tak by przez długie lata cieszyła właścicieli zarówno swą estetyką, jak i funkcjonalnością? więcej

 • Pomocnicy gotowi na święta
  Pomocnicy gotowi na święta

  Podczas robienia listy świątecznych zakupów poza produktami spożywczymi warto wziąć pod uwagę urządzenia kuchenne, które będą pomocne w przygotowaniach do Bożego Narodzenia i podczas innych wyjątkowych okazji. Kiedy podstawowy piekarnik nie nadąża  za naszą kreatywnością i ilością dań na świąteczny stół, w roli pomocników sprawdzą się nowoczesne urządzenia Blanco, Novy i Küppersbusch z oferty Comitor. więcej

 • Nowe wzory konglomeratów kwarcowych
  Nowe wzory konglomeratów kwarcowych

  Kolekcję konglomeratów kwarcowych Silestone Eternal powiększono właśnie się o dwa nowe wzory. Eternal Noir i Silken Pearl zostały stworzone w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie teksturami przypominającymi marmur. Ponadczasowa naturalna piękność tego kamienia przyczyniła się do jego ogromnego sukcesu w zastosowaniu przy projektowaniu wnętrz – znajdziemy go na całym świecie na najbardziej prestiżowych wystawach poświęconych architekturze, dekorowaniu i projektowaniu. więcej

Autor: pam
Zdjęcia: myin.pl
Data publikacji: 11.04.2012 10:42
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.