Wnętrza
WNĘTRZA
Wnetrzą biur. To biuro czy garaż?

Wnętrza biurowe. Zobacz jak urządzić biuro w stylu garażu

 • Komentarze

Wnętrza biur. Biuro garaż

Jak urządzić biuro? Zobacz biuro w stylu garażu

Fot: Jeremi Buczkowski
 • Wnętrza biur. Biuro garaż
 • Wnętrza biur. Biuro garaż 1
 • Wnętrza biur. Biuro garaż
 • Wnętrza biur. Biuro garaż
 • Wnętrza biur. Biuro garaż 6
 • Wnętrza biur. Biuro garaż
 • Wnętrza biur. Biuro garaż 8
 • Wnętrza biur. Biuro garaż
 • Wnętrza biur. Biuro garaż 10
 • Wnętrza biur. Biuro garaż 11
 • Wnętrza biur. Biuro garaż 12
 • Wnętrza biur. Biuro garaż 13
 • Wnętrza biur. Biuro garaż 14

Jak zaadaptować starą halę i urządzić w niej stylowe biuro? Architekci z pracowni Ultra Architects stworzyli biuro w stylu garażu. Ich projekt to połączenie nowoczesnej powierzchni biurowej z industrialnym klimatem fabrycznej hali.

Po pierwsze, zamiast burzyć istniejącą halę, i stawiać nowy budynek (być może o lepszych parametrach technicznych, bardziej dopracowanej funkcji, i atrakcyjniejszych elewacjach), postanowiliśmy zaadaptować istniejący obiekt do nowych celów. Według nas jest to ruch, dużo bardziej uzasadniony, i ekonomicznie, i ekologicznie.

Po drugie, chcieliśmy żeby projektowany obiekt, w części przeznaczonej dla inwestora ( ¼ obiektu, reszta to standardowa powierzchnia na wynajem), w jakiś ciekawy sposób był z nim powiązany. Podczas pracy, nieoczekiwanie okazało się, że inspirujące stało się, nie to czym zajmuje się firma inwestora, ale to co go fascynuje w czasie wolnym. Właściciel obiektu jest fanem motoryzacji, kupuje i własnoręcznie remontuje stare samochody. Właśnie to hobby stało się pretekstem, dla stworzenia przestrzeni, która jest połączeniem miejsca do pracy, z miejscem do wypoczynku.

>>Biuro inspiruje! Zaglądamy do wnętrz Facebooka, Google i nie tylko

Każde pomieszczenie biura otwiera się na halę garażową, ze stanowiskami parkingowymi dla ulubionych modeli. Nie jest to tylko garaż z eksponatami do oglądania, ale też rodzaj warsztatu, z podnośnikiem, z szafkami na narzędzia i części, z systemem odprowadzania spalin itd. Gdy zrodził się ten pomysł, estetyka stała się oczywista, budynek ma wyglądać jak przestrzeni techniczna, garażowa, czy parkingowa.

Grafika wnętrza rozlała się na frontową elewacje obiektu. Żółto grafitowe skośne pasy, porządkują elewację , i zapowiadają to co ma zdarzyć się wewnątrz. Na zewnątrz budynek zyskała dodatkowo żelbetowy daszek, który spina wszystkie wejścia do budynku, i pozwala przemieszczać się pomiędzy częściami obiektu w komfortowy sposób, nawet w czasie deszczu. W połowie przechodzi on w kwietnik z ławką. Reszta zadania polegała na, zaprojektowaniu części wspólnej dla powierzchni na wynajem, i precyzyjnego ustawieniu instalacji, tak żeby tą powierzchnię (około 600m2), można było logicznie dzielić, lub pozostawić otwartą.

>>Wnętrza: Co można zrobić z call center? Zobacz wnętrze zaprojektowane przez biuro Małeccy

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski na podstawie materiałów Ultra Architects
Zdjęcia: Jeremi Buczkowski
Data publikacji: 30.05.2012 15:36
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.