archirama.pl

ARANŻACJA WNĘTRZA: Co można zrobić z call center? Wnętrze zaprojektowane przez biuro Małeccy

Stworzyć niebanalne wnętrze nie jest łatwo. Przerobienie wnętrza dawnego call center tak, by stworzyć niebanalną przestrzeń do pracy - to także wyzwanie. Sprostało mu biuro projektowe Małeccy. Zobacz unikalne wnętrza sal konferencyjnych jednego z banków.

Wnętrze to także kolory

Nowe wnętrze dawnego call center zyskało dzięki niebanalnym kolorom

Fot: Biuro projektowe Małeccy

Wnętrza odnowionego centrum konferencyjnego ING banku, autorstwa biura projektowego Małeccy, zostały wyróżnione w konkursie „Architektura roku województwa śląskiego”. Zasłużenie. Wnętrza zaaranżowane przez architektów biura Małeccy cieszą oko lekkością i dobrą kolorystyką. Jednocześnie projektantom udało się bardzo dobrze wykorzystać przestrzeń użytkową.

>>12 metrów dla studenta. Zobacz wrocławskie mikrokawalerki

Przed architektami postawiono zadanie stworzenia nowej aranżacji wnętrz dawnego call center banku ING. Udało im się zaprojektować przyjazną przestrzeń - odpowiednią do prowadzenia szkoleń i konferencji, a także... zażycia chwili relaksu. Dawne biura zamieniły się w przeszklone sale. Dodatkowe antresole pozwoliły na uzyskanie sporej przestrzeni, mogącej pomieścić nawet 140 osób. Całość wnętrza podzielona została na osiem sal. Umeblowanie pozwala tworzyć w salach przestrzeń odpowiednią do prowadzenia szkoleń, warsztatów i konferencji.

>>Kawalerka dla prawdziwego hedonisty. Zobacz jak wygląda 

We wnętrzach dawnego call center ściany pokryto w przeważającej większości farbami w spokojnych i stonowanych odcieniach kremowej bieli. Stanowią znakomite tło dla mocnych akcentów kolorystycznych - pomarańczowych lub fioletowych -  obecnych w postaci mebli czy zasłonek. Projektanci dążyli we wnętrzach do uzyskania wrażenia przestronności z jednoczesnym efektywnym wykorzystaniem przestrzeni. Udało się osiągnąć oba cele za sprawą szklanych konstrukcji, które dodają wnętrzom lekkości tworząc przy tym niezbędne podziały na strefy)  i sprawiają, że dawne biuro wydaje się bardzo przestronne.

Całość wnętrz przeznaczonych do pracy zamykają specjalnie przygotowane strefy relaksu. W nowyche wnętrzach call center ulokowano dwie takie strefy. Na parterze komfortowe fotele i kanapa zachęcają do odpoczynku. Na piętrze ulokowano wygodną czytelnię.

Lokalizacja: Katowice, Inwestor: Ing Bank Śląski, Projekt: 2010, Pow. Użytkowa: 674,7m2.

>>Loża VIP Wisły Kraków. Wiesz jak wygląda kibicownie w luksusie?

  

Autor: tow
Zdjęcia: Biuro projektowe Małeccy
Data publikacji: 26.03.2012 15:28

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.