archirama.pl

Wnętrza domu pokazowego w osiedlu Ventana pod Warszawą

Architekturę wnętrz domu pokazowego w podwarszawskim Walendowie zaprojektowała pracownia Alexander James Interiors. Welury, drogie drewno i kominki, czyli marzenia o luksusie

Architektura wnętrz w domu pokazowym na osiedlu Ventana

Zaprojektowana przez studio Alexander James Interiors architektura wnętrz w domu pokazowym na osiedlu Ventana

Fot: materiały prasowe Westmark Poland

Ventana to położone około 20 kilometrów od centrum Warszawy osiedle domów jednorodzinnych, o powierzchni do 470 mkw. Inwestor, firma Westmark Polska, przedstwiła wnętrze domu pokazowego. Bryła budynku – cóż, nie jest to z pewnością nowoczesna architektura. Ganek, kolumienki, tympanon mają nawiązywać do klasycznej architektury, trochę na poziomie „dworku polskiego”. 

Za architekturę wnętrz odpowiedzialna jest brytyjska pracownia Alexander James Interiors. Aranżacja wnętrz również ma być połączeniem klasyki z współczesnymi rozwiązaniami. Projektanci postawili na pomysły łatwe i bezpieczne: jasna kolorystyka - zdecydowanie dominuje kolor kremowy - miękkie zasłony z weluru, klasycyzująca bryła kominka, nad którym wisi telewizor. Inwestor podkresla jakość materiałów i wykonanie detali, od kutych żelaznych balustrad po naturalny kamień i szlachetne drewno.

Dom ma dw poziomy i 224 mkw. Na parterze mieści się hall, salon, kuchnia i garderoba. O ile na parterze znajdują się pomieszczenia reprezentacyjne, pomieszczenia na piętrze przeznaczone są dla domowników. Trzy sypialnie z garderobami, gabinet i trzy łazienki zajmują strefę prywatną. Bryłę budynku otacza pokazowy ogród, zaprojektowany przez studio Garden Concept.

Autor: Krzysztof Zięba
Zdjęcia: materiały prasowe Westmark Poland
Data publikacji: 9.07.2014 15:03

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.