archirama.pl

Wnętrza. Nowoczesne wnętrza w starym stylu wprost z Holandii

Zielone domy z Zaanstad przykuwają uwagę swą bryłą i niesamowitą kolorystyką. Ale warto zajrzeć do wnętrz domów. Bo aranżacja ich wnętrza to udane połącznie nowoczesnego stylu z tradycją.

WNĘTRZA. Zaanstad City Hall Holandia 11

Eklektyczne wnętrza Zaanstad City Hall w Holandii to połączenie różnych stylów w nowoczesnym wnętrzu 

Fot: Soeters Van Eldonk architecten

Będąc w Holandii warto zobaczyć nowy ratusz w Zaanstad. Budynek nie tylko z zewnątrz zachwyca charakterystyczną zieloną elewacją. Nie mniej ciekawie prezentuje się jego wnętrze. Zaaranżowane w mocnych kolorach łączy w sobie różne style. Oprócz zielonego koloru cechą charakterystyczną domów Zaandam jest ich eklektyzm. Wiele elementów wnętrz zostało zapożyczonych z rozmaitych stylów i epok.

>>Dom w kolorze zielonym? To musisz zobaczyć w Holandii

Stało się tak również podczas budowy i urządzania ratusza Zaanstad. Podobnie jak domy Zaandam i ich elewacje, będące często interpretacjami słynnej architektury z Włoch czy Francji, tak wnętrza i sale ratusza są pełne zapożyczeń. Dlatego wnętrza ratusza Zannstad można dosłownie czytać. Wnętrza są naturalnym uzupełnieniem zielonej bryły budynków. Mimo mieszanki stylów, wyraźnie widać tu holenderski minimalizm we wnętrzach.To musisz zobaczyć w Holandii.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Soeters Van Eldonk architecten
Data publikacji: 9.07.2012 15:35

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.