archirama.pl

ARCHITEKTURA WNĘTRZ: Piwniczka z winem w kolonialny stylu

Dużo drewna w naturalnych kolorach, przygaszone światło i prostota ceglanego stropu. To przepis na aranżację wnętrza piwniczki z winem. ARCHITEKTURA WNĘTRZA. Zobacz jak stylowo urządzić komercyjną przestrzeń sklepu.

Kolonialne wnętrze

Sklepowe wnętrze w kolonialnym stylu 

Fot: Maciej Frydrysiak

"Piwniczka" jest częścią wielkopowierzchniowego sklepu w centrum handlowym. Jednocześnie miała też stanowić autonomiczny byt z własnym wejściem, kasą, obsługą, atmosferą właściwą sprzedawanym towarom - głównie winom. Musieliśmy wywiązać się z zadania i wykreować " kameralny klimat ", który w masowej wyobraźni ( market spożywczy ) właściwy jest dla tej funkcji.

Bardzo nam zależało by uniknąć "oklejania" ścian płytkami udającymi cegłę, budowaniu sztucznych ceglanych sklepień. Pomysł jest prosty - powtarzalne moduły wycięte z arkuszy brzozowej sklejki są jednocześnie ścianami wygradzającymi przestrzeń stoiska, sufitem budującym sklepienie, nadającym sztywności konstrukcji i niosącym system oświetlenia. To też ogromny stojak, regał na wino. Całość powstała, jak meble, poza miejscem budowy - tam tylko skręcono poszczególne elementy. Na środku rytm półek i lad wypełnia przestrzeń.

>>DESIGN I WINO. Jak przechowywać butelki? Potrzebujesz stylowej skrzynki

projekt stoiska z alkoholem w super markecie Piotr i Paweł
projekt: wierszyłłowski i projektanci anna kolesińska, natalia cichańska, wojciech barański, mikołaj wierszyłłowski

Autor: dzięki uprzejmości pracowni Wierszyłłowski & Projektanci, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Maciej Frydrysiak
Data publikacji: 4.07.2012 14:15

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.