archirama.pl

Wnętrza z „Prawa Agaty” niczym z „Seksu w Wielkim Mieście”?

Czasami serialowe wnętrza są tak samo rozpoznawalne jak grający w nich aktorzy. Zobacz jak wyglądają wnętrza z serialu „Prawo Agaty”, czy mają szansę na gwiazdorską popularność?

Wnętrza Prawo Agaty - Agnieszka Dygant jako Agata

Agnieszka Dygant jako Agata w serialu "Prawo Agaty".

Fot: tvn.pl

Najlepszym przykładem wnętrza, które odniosło samodzielny, ogromny sukces jest manhattańskie mieszkanie Carrie Bradshaw z serialu „Seks w Wielkim Mieście”. Singielki z całego świata, na listach rzeczy „to-do” w Nowym Jorku, zaraz obok wizyty pod Statuą Wolności i na Times Square, mają słynny apartament przy 64 Perry Street. Właśnie to stało się przyczyną wyprowadzki poprzedniego właściciela mieszkania po zaledwie 4 miesiącach. W tej chwili dwupokojowe mieszkanie znów jest na sprzedaż i kosztuje, bagatela, 10 milionów dolarów.

>>Zobacz sypialnie w skandynawskim stylu!

Czy Agata z „Prawa Agaty” ma szansę stać się nową Carrie Bradshaw, a wnętrza w jakich się porusza obiektem kultu? Przeprowadzając suchy rachunek wszystko wskazywałoby, że tak. Obie bohaterki mieszkają w samym centrum największego, tętniącego życiem miasta w kraju. Carrie na Manhattanie w Nowym Jorku, Agata przy warszawskim placu Konstytucji. Mieszkania obu nie są ogromne ale zaspokajają potrzeby samotnej trzydziestolatki. Wystrój nie epatuje bogactwem, nie jest przestylizowany – ot, zwyczajne, przytulne mieszkania. Zgadzają się również detale. Okna od strony ulicy, w których obie bohaterki lubią z zadumą obserwować życie miasta, czy nieodłączny obu bohaterkom MacBook.

>>Czy w polskiej architekturze rządzą kicz i brzydota? Rozmowa z Piotrem Sarzyńskim.

Przestrzeń poza domem jest również bardzo podobna, Carrie i Agata poruszają się tylko w obrębie ścisłego centrum miasta, pracują i spotykają się ze znajomymi w ulubionych przydomowych kawiarniach (serialowa Agata przesiaduje w The Corner u zbiegu ulic Pięknej i Mokotowskiej). Jak widać przestrzeń zbudowano w obu serialach na bardzo podobnych zasadach. Czy wnętrza z „Prawa Agaty” odniosą porównywalny do „Seksu...” sukces? Wszystko zależy od popularności serialu i zmierza w dobrą stronę – wnętrza z „Prawa Agaty” co tydzień podziwiają ponad 3 miliony widzów.

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: tvn.pl
Data publikacji: 22.05.2012 14:46

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.