archirama.pl

Wnętrza. Zamienić mieszkanie rodem z PRL w sportowy apartament

Ulokowane w dawnym ośrodku wczasowym apartamenty zaaranżowane na sportowo to projekt pracowni Wierszyłłowski i Projektanci. Architekci podjęli się urządzenia wnętrz apartamentów, sprzyjających aktywności sportowej i relaksowi.

Apartament na sportowo

Sportowy apartament ma służyć aktywnemu wypoczynkowi

Fot: Maciej Frydrysiak

- Nasi klienci postanowili zainwestować w miejsce, w którym mogliby spędzać wolny czas - apartament nad Bałtykiem – tłumaczy Mikołaj Wierszyłłowski z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci – a my otrzymaliśmy zadanie aranżacji wnętrz peerelowskich mieszkań na potrzeby nowoczesnych apartamentów, służących relaksowi i wypoczynkowi – dodaje architekt. Wybór klientów biura padł na budynek, który dawniej był częścią ośrodka wczasowego. Obiekt powstał na przełomie lat 70. i 80. Zaginęła dokumentacja budowlana, a stan budynku był nienajlepszy.

>>Zobacz kawalerkę dla prawdziwego hedonisty

Budynek wymagał całkowitej przebudowy, tak by dostosować go do potrzeb klientów, którzy zlecili aranżację łącznie pięciu mieszkań, położonych na trzech kondygnacjach. - Zależało nam bardzo, by samemu obiektowi nadać jednolity, spójny charakter. Było to dla nas tym bardziej ważne, że jego najbliższe otoczenie, mimo pięknego położenia, jest bardzo chaotyczne, bałaganiarskie i zdewastowane – mówi Wierszyłłowski. Architekci chcieli, by klimat całego obiektu oddawał jego funkcję, tzn. stał się miejscem służącym spędzaniu wolnego czasu, relaksowi i uprawianiu sportu.

Jak podkreślają projektanci, sportowy charakter wnętrza zbudowany jest właściwie przez jeden materiał - wykładzinę PCV. Gładką wykładziną w kolorach ostrej zieleni i grafitu projektanci postanowili wykończyć wszystkie posadzki, część ścian łazienki, a nawet klatkę schodową. - To była trudna decyzja dla naszych klientów, bo materiał PCV nie ma dobrej "prasy", kojarzy się z komuną, od której nasi klienci chcieli uciec – tłumaczy Wierszyłłowski i dodaje - do tego wszystkiego zaproponowaliśmy opcję "total look ", czyli wszystkie pięć mieszkań wykończonych w jednym materiale.

Ostatecznie klienci biura zdecydowali się na koncepcję zaproponowaną przez projektantów - Moim zdaniem ta odważna decyzja inwestorów pozwoliła nie "rozlać" się projektowi w otaczającej go przestrzeni – wyjaśnia Wierszyłłowski – przestrzeń w poszczególnych mieszkaniach indywidualizowaliśmy wolnostojącymi meblami i gadżetami - dodaje projektant.

Projekt : Wierszyłłowski i Projektanci Mikołaj Wierszyłłowski, Anna Winna, Weronika Kaszub, Anna Mańczuk, Dorota Jaśkiewicz

>> Zobacz jak zmienić stare call center w pełne design biuro

Zdjęcia: Maciej Frydrysiak
Data publikacji: 29.03.2012 15:21

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.