archirama.pl

Wnętrze mieszkania na Grochowie. Nowoczesne wnętrza zdjęcia

Wnętrze mieszkania na warszawskim Grochowie było ciemne, brzydkie i nieustawne. Właściciel dostrzegł jednak potencjał małego mieszkania. W efekcie architektura wnętrza zmieniała się nie do poznania. Zobacz jak wygląda nowoczesne wnętrze małych mieszkań.

Wnętrze mieszkania na Grochowie. Nowoczesne wnętrza zdjęcia

Wnętrze mieszkania na Grochowie. Nowoczesne wnętrza zdjęcia

Fot: ZUPART Studio

Wnętrze mieszkania o powierzchni zaledwie 30 m2 okazało się trudnym zadaniem dla architekta. Już sam remont małego wnętrza na 4 piętrze w budynku z 1961 roku bez windy okazał się dużym wyzwaniem.

Aby architektura wnętrza była spójna w wizją architekta i zarazem właściciela mieszkania Łukasza Stachurko z pracowni ZUPART Studio, wyburzono betonowy strop oddzielający małe wnętrze od dachu budynku. Rozbiórka trwała 3 miesiące – 15 m3 gruzu trzeba było znosić z 4 piętra wiaderkami. Efekt? Wnętrze mieszkania stało się jasne i bardziej przestrzenne a uzyskana wysokość pozwoliła na budowę antresoli. Zaaranżowana na sypialnię przestrzeń na górze to ulubione miejsce właściciela mieszkania. Zamontowane nad łóżkiem okna dachowe sprawiają, że wnętrze mieszkania jest bardzo jasne.

Latające schody, szafka Tetris inspirowana regałami ekspedit z Ikei odnowione klasyczne meble, gramofon Bang & Olufsen, szafki szwedzkiej firmy Kinnarps z lat 70’ i fotele 366 projektu Józefa Chierowskiego z początku lat 60’ to ulubione elementy właściciela tego małego wnętrza.

Właściciel chciał aby architektura wnętrza wpisywała się w epokę, z której pochodzi budynek. Dlatego też w małym mieszkaniu pojawiły się okrągłe elementy (np. lampa w przedpokoju), wykończenia z polerowanej stali oraz drewniane detale w łazience nawiązujące do modnej w tamtych czasach estetyki marynistycznej. Kuchnia z kolei czerpie ze wzorców amerykańskich z przełomie lat 50/60. (zaoblenia, streemline, klimat przydrożnych barów śniadaniowych).

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: ZUPART Studio
Data publikacji: 20.12.2012 16:36

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.