archirama.pl

Wnętrze w kontrastowych kolorach. Czerwony i biały na ścianach, czyli mały sklep w słonecznej Hiszpanii[ZDJĘCIA]

Jak zaaranżować małe wnętrze sklepu? Hiszpańscy architekci postawili na kontrastowe kolory ścian i nietypowe meble. Zobacz biało czerwone wnętrze sklepu w Granadzie.

Wnętrze sklepu w dwóch kolorach 3

Jak zaaranżować wnętrze, żeby przykuwało uwagę. Architekci z Hiszpanii użyli mocnych kolorów w aranżacji wnętrza niedużego sklepu.

Fot: Juan Sánchez

W słonecznej i gorącej Granadzie Mesones to jedna z najbardziej znanych ulic handlowych. Otwierając nowy sklep czy butik na tej ulicy trzeba jakoś się wyróżniać. Wyróżniać na przykład wyjątkową aranżacją wnętrza. Projektanci z pracowni architektonicznej A-Cero zaprojektowali wnętrze małego, 50 metrowego butiku, dla jednej z wiodących w Hiszpanii marek butów.

Do aranżacji mieli niewielką przestrzeń, która musiała się wyróżniać wyjątkową aranżacją, a jednocześnie być maksymalnie funkcjonalna. Inwestor zdecydował się na projekt pracowni A-Cero z uwagi na jej oryginalny styl i dynamikę projektowanych wnętrz. Architekci postawili we wnętrzu na dwa kontrastowe kolory – biały i czerwony. Wnętrze zostało wypełnione drewnianymi półkami o płynnych kształtach. Półki również zostały polakierowane w kolorach białym i czerwonym. Oświetlenie wykonano z dyskretnie zakamuflowanych diod LED.

>>Butik FIU FIU w Warszawie. Zakupy w skandynawskim stylu [ZDJĘCIA]

Po zakrzywiane półki i panel sprzedawcy płynnie się ze sobą zlewają. Dla zwiększenia wrażenia głębi w sklepie i optycznego powiększenia przestrzeni na tylnej ścianie umieszczono lustro.

Architekci: A-cero, Joaquin Torres, Rafael Llamazares
Lokalizacja: Calle de los Mesones, 51, 18001 Granada, Spain
Powierzchnia: 50 metrów kwadratowych
Foto: Juan Sánchez

>>Więcej projektów pracowni znajdziesz tu www.a-cero.com

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Juan Sánchez
Data publikacji: 25.07.2012 13:41

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.