Wnętrza
WNĘTRZA

Współczesna architektura wnętrz – gdzie ukryć telewizor?

  • Komentarze

Współczesny design: telewizor za lustrem

Telewizor za lustrzaną taflą Pilkington MirroView™

Fot: Pilkington - materiały prasowe

Od kilku lat na rynku dostępne są telewizory ukryte w lustrze. Kilkadziesiąt lat temu odbiornik – solidna skrzynia - stał na honorowym miejscu w salonie. We współczesnej architekturze wnętrz nie ma na to miejsca

Producenci telewizorów coraz bardziej różnicują ofertę. Z jednej strony telewizory rosną, zakrzywiają się i zajmują coraz większą powierzchnię ściany. Na domowe kino zajmujące pół pokoju nie zawsze jest jednak miejsce. Nie wszystkie aranżacje wnętrz łatwo pogodzić ze współczesnym designem.  Jednym z zyskujących popularność rozwiązań jest kilkumilimetrowej grubości ekran LCD ukryty za lustrzaną taflą. Telewizor pojawia się tylko wtedy, kiedy jest potrzebny – jak w starych filmach s-f. Filmowe skojarzenia są tym bardziej uprawnione, że wiele nowych urządzeń można obsługiwać komendami głosowymi.

Na rynku jest już dość dużo tego rodzaju produktów, a oferta się poszerza. NSG Group wprowadza na polski rynek szkło Pilkington MirroView™ przeznaczone specjalnie do multimedialnych ekranów.

Nowe szkło występuje w dwóch wersjach. Pilkington MirroView™ przeznaczony jest do słabo oświetlonych pomieszczeń, jak sypialnie oraz łazienki. Szkło Pilkington MirroView™ 50/50 nadaje się do wnętrz o znacznym natężeniu światła. To między innymi salony w galeriach handlowych, restauracje i hotele. W takich pomieszczeniach dobrym pomysłem może być także zainstalowanie szyb w wersji hartowanej lub laminowanej, bardziej odpornej na uszkodzenia.


do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.