Przytulność kojarzy się z małym, ciepłym wnętrzem, tymczasem Złoty Pies ma powierzchnię ok. 1000 m kw. Odpowiedzialni za architekturę wnętrz projektanci z Czajkowski Studio zdecydowali się połączyć rdzawe odcienie starego metalu, cegłę, postarzane i stare elementy. Pomieszczenia wypełnili ciepłym światłem. W rezultacie powstało wnętrze zachęcające do dłuższego pobytu, dość neutralne mimo licznych gadżetów nawiązujących do historii piwowarstwa.
Otwarty pod koniec 2015 roku wrocławski mini browar mieści się w zrekonstruowanej w latach 90. XX wieku barokowej kamienicy w samym sercu starego miasta, przy rynku. Za bogato zdobioną elewacją kryje się wnętrze w nieco industrialnym stylu. Prawdziwe „przemysłowe” elementy to lśniące miedziane kadzie i rury, browarniczy sprzęt postawiony przed oczami odwiedzających lokal turystów. Oprócz funkcjonujących urządzeń w salach umieszczono wiele innych gadżetów, między innymi wskaźniki parowe i części urządzeń ze starych browarów, łudzące długą historią miejsca, podobnie jak ceglane powierzchnie. Na ścianach ułożono metalowe, skorodowane płyty. Polerowana miedź i stare żelazo przyjemne ze sobą kontrastują.
Wrażenie długiej tradycji budują też meble wykonane specjalnie do Złotego Psa przez Romana Niedbała z pracowni Manufacture-MRN. Podstawowym materiałem do ich wykonania jest drewno z recyklingu. W poprzednim życiu podróżowało po Polsce jako ściany wagonów kolejowych. Wykonawcy starannie zachowali ślady uszkodzeń, dziury i przetarcia farby. To ma wyglądać jak stare, a nie jak postarzane – zdanie ze strony Manufacture-MRN można uznać za dewizę wytwórni.
