archirama.pl

Zobacz jak wygląda niesamowita architektura wnętrza przedszkola w Tczewie. Projekt architekci z Pracowni CGL

Architektura wnętrza przedszkola w Tczewie to kolorowe, nowoczesne wnętrza dla maluchów. Zobaczcie nowy projekt architektów z Pracowni CGL  

Zobacz jak wygląda niesamowita architektura wnętrza przedszkola w Tczewie. Projekt architekci z Pracowni CGL
Fot: Pracownia CGL

Przedszkole Niebieskie Migdały projektu architektów z gdyńskiej Pracowni CGL prowadzonej przez Karolinę Golec-Ludwiczak i Radosława Czerniejewskiego zlokalizowane jest w wolno stojącym, dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni 600 mkw w ścisłym centrum Tczewa.

Architektura wnętrza – nowoczesne przedszkole na 90 dzieci

Architektura wnętrza to trzy sale dydaktyczne przewidziane na 90 dzieci. Każde z tych nowoczesnych wnętrz ma dostęp do ergonomicznie zaprojektowanej łazienki i jadalni.

Nowoczesne wnętrza przedszkola – architekci zrezygnowali z dziecięcej stylistyki 

Bryła budynku przedszkola z dwuspadowym dachem nawiązuje do archetypu domu. Jasna barwa ścian podkreślona boazerią w naturalnym kolorze drewna zapowiadają architekturę wnętrza. Nowoczesne wnętrza przedszkola architekci zaprojektowali opierając się na kilku motywach przewodnich. Brak tu naiwnej typowo dziecięcej bajkowej stylistyki. Wyraziste kolorysty na posadzkach stanowią główny akcent nowoczesnego wnętrza. Ich mocny akcent uspokająją stonowane, białe ściany. 

Architektura wnętrza opiera się na motywie przewodnim

Jako motyw przewodni w architekturze wnętrza i wizualnej identyfikacji architekci wybrali balon. Jego wzór o wyrazistych kolorach znalazł się na wykładzinach w korytarzach oraz szatni, a także w salach dydaktycznych. Istotnym elementem nowoczesnego wnętrza jest klatka schodowa ze stopniami wykończonymi wykładziną dywanową w dwunastu różnych kolorach. Elementem w architekturze wnętrza, który spaja obydwie kondygnacje jest różowy pochwyt zamontowany na białej ścianie. Zintegrowane oświetlenie LED RGB oraz oprawy ze źródłami halogenowymi architekci zamontowali w podwieszanych pod sufitem panelach w kształcie migdałów z płyt K-G. Nowoczesne wnętrza każdej z sal dydaktycznych ma inną dominującą barwę. Odniesieniem do tożsamości miasta, w którym przedszkole znajduje się są wydruki przedstawiające rysunki kamienic z tczewskiego rynku o długości 10 metrów.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Pracownia CGL
Data publikacji: 25.01.2013 17:59

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.