Wnętrza
WNĘTRZA

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE – znamy Ulubieńca

  • Komentarze

Architektura wnętrz od mode: lina architekci, sklep RunColors

RunColors, Stary Browar w Poznaniu, projekt mode: lina architekci

Fot: Marcin Ratajczak, materiały prasowe mode: lina architekci

Ulubieńcem Polski w tegorocznej edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE został sklep RunColors z poznańskiego Starego Browaru. Projekt architektury wnętrz przygotowała pracownia mode:lina

W najnowszej edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE projektanci mogli zgłaszać realizacje z lat 2013-2014. W pięciu kategoriach konkursu architektonicznego można było zgłaszać najlepsze bryły budynków, przestrzenie publiczne, a także – po raz pierwszy w historii konkursu – architekturę wnętrz publicznych.
Nowa kategoria najwyraźniej spotkała się z zainteresowaniem uczestników plebiscytu na Ulubieńca Polski. Spośród 47 obiektów wybranych przez jury ŻYCIE W ARCHITEKTURZE z 314 zgłoszeń, najpopularniejsze okazało się właśnie wnętrze. Ulubieńcem Polski został sklep RunColors z Poznania. Architektura wnętrz nawiązuje do logotypu RunColors i wykorzystuje motyw „biegnących kolorów”.

Sznurowadło, charakterystyczny element logotypu, zainspirowało projektantów do przygotowania wielobarwnej instalacji. Barwne linie kontrastują z grafitowym tłem – efekt uzyskano minimalnymi środkami. Projekt zrealizowany został w 2013 roku według projektu pracowni architektonicznej mode:lina architekci. Autorzy to Paweł Garus, Jerzy Woźniak (główni projektanci), Kinga Kin, Agnieszka Owsiany (zespół projektowy). Więcej o projekcie >>

Podczas finałowej gali konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, która odbędzie się 17 kwietnia w Warszawie, autorom realizacji wręczona zostanie pamiątkowa tablica do zawieszenia w obiekcie.

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Marcin Ratajczak, materiały prasowe mode: lina architekci
Data publikacji: 9.04.2015 06:00
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.